Menu

Finał II edycji kampanii „Marka Polskie Mięso. Polska Smakuje”.

Związek Polskie Mięso 31 marca br. kończy II edycję ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Marka Polskie Mięso. Polska Smakuje.”. Projekt miał za zadanie popularyzację aktualnej wiedzy i najnowszych badań dotyczących polskiego mięsa drobiowego i wieprzowego. Kampanię wsparła prof. dr hab. SGGW Agnieszka Wierzbicka – ekspert naukowy oraz autorytety kulinarne - szef kuchni Marcin Budynek oraz kucharz i dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak wraz z dietetyczką Agatą Dąbrowską w roli ambasadorów akcji.

Czytaj więcej...

Restrukturyzacja małych gospodarstw na obszarach ASF

Od  28 lutego do 28 marca 2020 r. rolnicy prowadzący gospodarstwa na terenach objętych afrykańskim pomorem świń, którzy planują zrezygnować z hodowli trzody chlewnej, mogą składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy finansowej na „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Wsparcie finansowane jest z PROW 2014-2020.  

Czytaj więcej...

Ruszył nabór wniosków o przyznanie premii na rozpoczęcie pozarolniczej działalności na obszarach objętych ASF

Od 28 lutego do 28 marca 2020 r. można składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na rozpoczęcie działalności pozarolniczej finansowanej z PROW 2014-2020. Ten nabór przeznaczony jest dla tych rolniczych rodzin, które na terenach wiejskich objętych ASF prowadzą chów lub hodowlę trzody chlewnej i chcą z niej zrezygnować.

Czytaj więcej...

AgroTech w Kielcach odwołany

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach to jedno z największych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w branży rolniczej w Polsce. W tym roku targi ponownie miały zgromadzić przeszło 750 wystawców z całego świata. Wśród nich, miejsce miała zająć również marka Case IH prezentując innowacyjne technologie w zakresie maszyn rolniczych.

Czytaj więcej...

Europejskie Forum Rolnicze odwołane

W związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce oraz rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, w trosce o bezpieczeństwo uczestników zdecydowano o odwołaniu tegorocznej edycji Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce k. Rzeszowa planowanej na 20-21 marca 2020 roku.

Czytaj więcej...

Zainaugurowano realizację „Narodowych badań konsumpcji warzyw i owoców”

„Narodowe badania konsumpcji warzyw i owoców” to projekt kompleksowych badań konsumpcji.  Został zainicjowany przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw w odpowiedzi na wyzwania zmazane z promocją roli warzyw i owoców w diecie. Badania będą realizowane w roku 2020 przez firmę KANTAR Polska we współpracy z agencją INSPIRE smarter branding. Zadanie finansowane jest ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.
Warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co spożywamy. Wyniki badania zrealizowanego pod koniec 2019 roku wskazują, że warzywa i owoce wciąż nie zajmują należnego im miejsca w diecie Polaków. Aż 3/4 Polaków nie wie, ile warzyw i owoców powinno się spożywać. 1/3 nie wie, ile warzyw i owoców powinno się spożywać, ale uważa, że jedzą ich tyle, ile trzeba. Są postrzegane jako bogate źródło witamin, minerałów, antyoksydantów, a jednak nie towarzyszą każdemu posiłkowi.

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Maszyny rolnicze

 • Ciągniki
 • Opryskiwacze
 • Siewniki
 • Zielonkowe
 • Kombajny
 • Pozostałe

Chemia rolnicza

 • Środki ochrony
 • Nawożenie

Porady eksperta

 • Uprawa

Uprawa Kukurydzy

 • Pobierz magazyn

Uprawy

 • Kukurydza
 • Rzepak
 • Zboża
 • Pozostałe